Arkonia Szczecin - strona nieoficjalna

TURNIEJ "GRYF CUP"

• autor: arkonia2003, 2013-12-12 00:49

W dniach 14-15 grudnia wzięliśmy udział w turnieju „Gryf Cup” zorganizowanym przez Pogoń Szczecin. W turnieju udział wzięło 18 drużyn. My zostaliśmy przydzieleni do grupy D. Zagraliśmy z Bałtykiem Koszalin, Czwórką Kostrzyn i Gavią Choszczno. Szczegółowa relacja z turnieju poniżej.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z Bałtykiem. Mecz miał bardzo atrakcyjny dla oka przebieg. Wiele akcji rozgrywanych poprzez atak pozycyjny. Jednak bardzo szybcy i zwrotni skrzydłowi zespołu z Koszalina bardzo często nękali nasz blok defensywny i pomimo niezłego spotkania ulegliśmy 0:4. Drugie spotkanie to mecz z Gavią Choszczno. Mecz rozpoczęliśmy od straty bramki. Pomimo to nie oddaliśmy pola rywalom. Wysoki pressing, dużo podań między sobą, wiele strzałów do bramki… i zrobiło się 3:1 dla nas ! Po pewnym czasie tempo spotkania siadło, a my po chwili bardzo roztropnej gry straciliśmy bramkę. Na więcej jednak zespołu z Choszczna nie było stać i wygraliśmy mecz 3:2. Gole strzelali: Strzelec, Kapi i Tele. Nasza grupa tak się ułożyła, iż do wyjścia z grupy potrzebowaliśmy zwycięstwa, podobnie jak zespół z Kostrzyna. I spotkanie między nami zaważyło o dalszych losach. Mecz miał tak naprawdę jednostronny przebieg. Oddaliśmy ok. 15 strzałów, przeciwnik – 3, a mecz skończył się naszą porażką 1:2… Jak mówi stare piłkarskie porzekadło: „Niewykorzystane sytuacje się mszczą” i na nas zemściły się okrutnie.

W niedzielę więc pozostało nam zagrać o miejsca 9-12. Pierwsze spotkanie z Gorzowem można powiedzieć identyczne jak z Kostrzynem (z tym że oddali jeden strzał), jednak mecz zakończył się wynikiem 0:0, a powinien przynajmniej 5:0 dla nas. Następnie mecz ze Stalą. Przewaga mimo wszystko zespołu z Bandurskiego, jednak mieliśmy także swoje 5 minut i gdyby chociaż jeden z 5-6 strzałów leciał w kierunku bramki, moglibyśmy odmienić losy spotkania. Przegraliśmy jednak 0:1. Ostatnie spotkanie rozegraliśmy z Canarinhos Skórzewo i był to nasz zdecydowanie najsłabszy mecz. Dużo strat, niedokładności, itp. Mecz zremisowaliśmy 1:1 (gol Kapi) i zakończyliśmy turniej na 11 miejscu. Pomimo to gra chłopców wyglądała bardzo obiecująco i jeżeli piłka zacznie wpadać do bramki to i miejsca na następnych turniejach będą wyższe. Brawa dla wszystkich zawodników !

autor: ~Tata Bartka 2013-12-14 02:14:10

avatar Bartłomiej...,nie Bartosz

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Turniej DEYNA CUP 2013
Ładowanie...